Symbolika

 Czy przepis jest dla mnie?

icon_8071Wegetariańskie – Przepisy wegetariańskie, czyli bezmięsne, oznakowane są symbolem 'V’. W składnikach przepisu oznakowanych w ten sposób nie znajdziesz zwierza (ani owoców morza i ryb).

 

icon_19989

Wegańskie – Wszystkie przepisy, w których nie występują produkty pochodzenia zwierzęcego, są oznakowane czarną kostką tofu. Są to dania wegetariańskie, ale bez nabiału (w tym jajek, sera i mleka).

Przepisy wegańskie są odpowiednie dla: Wegetarian, osób z nietolerancją laktozy i wegan.

 

icon_3549

Bez laktozy – Wszystkie przepisy oznakowane w ten sposób nie zawierają składników, w których występuje cukier mleczny, inaczej zwany laktozą (sery, mleko zwierzęce, śmietana, jogurty itd.). Przepisy są więc bezpieczne dla osób z nietolerancją laktozy.

 

icon_1493

Bezglutenowe – przepisy, w których nie występują zboża oraz produkty przetworzone, w których obecny jest gluten. W takich przepisach znajdziesz za to naturalne, bezglutenowe mąki (mąka amarantusowa, kokosowa, gryczana, jaglana) i kasze. Jedyny zamiennik jaki używam to płatki owsiane – niestety nie da się ich zastąpić innym produktem, ale ich bezglutenowy odpowiednich jest już dostępny w większości sklepów (ja moje kupuję na targu, ale na pewno są także w Almie).

 

 

 

 

 

 

 

Lactose Free designed by <a href=”http://www.thenounproject.com/fernando.yellow”>Fernando Vasconcelos</a> from the <a href=”http://www.thenounproject.com”>Noun Project</a>

Vegetarian designed by <a href=”http://www.thenounproject.com/codyfoss”>Cody Foss</a> from the <a href=”http://www.thenounproject.com”>Noun Project</a>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.